כיצד לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות

כיצד לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות
כיצד לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות

כיצד לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות

במאמר זה נלמד כיצד לבחור עורך דין תביעות ייצוגיות: קראת בעיתון מודעה כי אושרה תביעה ייצוגית או הסכם פשרה נגד תאגיד גדול. אם קראת מודעה זו, ככל הנראה שתובע אחר כבר בצע עבודת יזום והכנה והגיש את התביעה, תוך שהוא בחר עורך דין מתאים למשימה. אולם, אם באופן דומה אתה מאמין כי לך ולקבוצת אנשים דומה יש עילה אישית נגד יצרן או יבואן כלשהו ובדקת כי אין תביעה ייצוגית דומה אשר הוגשה זה מכבר ב- פנקס התובענות הייצוגיות. כיצד מתחילים? 

התשובה היא כי מתחילים על ידי בחירת עורך דין תביעות ייצוגיות מנוסה בעל רקורד מוכח בניהול תביעה ייצוגית. 

לא משנה היכן מקום מגורייך ולאיזה מחוז שיפוט ניתן להגיש את תביעתך, לשכור את שירותיו של עורך- דין נכון ומנוסה יכול לעשות את ההבדל בין זכיה או הפסד במקרה שלך. אם תדע לבחור עורך דין נכון, תוך שאלת השאלות הנכונות, יתכן ותוכל למצוא את מה שאתה מחפש. 

התאמה

אחד הפרמטרים לבחירת עורך דין נכון עבורך הוא נושא ה “התאמה”. אמנם לא מדובר על בחירת פרטנר לחיים, יחד עם זאת יש למצוא עורך דין העונה על צרכייך ועל צרכיי הקבוצה המיוצגת יחדיו. 

השאלות אשר צריכות להישאל הן: האם תוכל להסתדר עם עורך הדין? האם הוא עונה על שאלותייך באופן ברור? האם הייעוץ המשפטי שהוא נותן לך מונגש לך באופן סביר? האם קיימת תקשורת עם עורך הדין? האם אתה יכול להרגיש נוח לשוחח עם עורך הדין באופן כן? האם עורך הדין ידאג לקבוצה מיוצגת? אמנם מדובר ברשימה מצומצמת של בחינת התאימות, אולם קיומה של מערכת יחסים פתוחה וטובה עם עורך הדין תפשט עבורך את התהליך כולו. 

כסף לתובע (גמול לתובע)

חלק עיקרי בין עורך דין ללקוח הוא כמובן כסף. כידוע, עבודת עורך הדין היא לא זולה. כך שאם תדע לתאם ציפיות כלכליות עם עורך הדין מראש, בטרם הגשת התביעה, תוך הבנת העלויות המשפטיות הכרוכה בכך- דבר זה יקל עלייך את המתח בעתיד סביב הנושא הכלכלי. עדיף לבחור עורך דין שינהג עמך בשקיפות מלאה בכל הקשור להסברים על שכר טרחה בתביעות ייצוגיות ועל הגמול העתידי שיכול להיפסק לך. חשוב לזכור שרוב עורכי הדין כמו גם התובעים הייצוגים מרוויחים את שכרם רק בתנאי שההליך אשר הוגש מסתבר כמוצלח- גם אז עורכי הדין והתובע הייצוגי מקבלים מבית המשפט אחוזים מסוימים מכספי הזכיה של הקבוצה כולה. 

ניסיון

ניסיון זה הכל! בהגשת תביעה ייצוגית נדרשת מומחיות רבה של עורך דין תביעה ייצוגית, הכוללת בין היתר את הכנת המסמכים המשפטיים באופן מקצועי, תוך בחרה של עורך דין עם ותק של כמה שנות ניסיון טובות בהגשת תובענות ייצוגיות או אשר תחום התמחותו הנה רק בתביעות ייצוגיות ללא תחומי נישה אחרים. כל זאת, על- מנת לייצג את הקבוצה בצורה הטובה ביותר. בהצלחה!

לפניה בעניין הגשת תביעה ייצוגית|תביעות ייצוגיות- משרד עורכי דין לופו ענבר- פדלון אנא פנה אלינו